6,5 miliona przekazano na rozwój Szpitala w Kolnie

Szpital Ogólny w Kolnie otrzymał środki na prowadzenie inwestycji pn. „Przebudowa Szpitalnej Izby Przyjęć wraz z jej rozbudową obejmującą również zabudowę wjazdu dla karetek oraz przebudowę centralnej szatni dla personelu medycznego w związku z COVID-19”.

Środki finansowe, w wysokości 6,5 miliona pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Zostaną one zainwestowane na dobudowę budynku, przebudowę istniejących pomieszczeń, zabudowę wjazdu karetek oraz zakup wyposażenia Szpitalnej Izby Przyjęć. Do tej inwestycji dokłada się Powiat Kolneński udzielając dotacji celowej w wysokości 70 tys. na dofinansowanie kosztów realizacji zadania.

Przebudowa Izby Przyjęć wynika z konieczności dostosowania jej do obecnych wymagań epidemiologicznych. Dodatkowo personel powinien pracować w wydzielonych strefach.

Obecnie Izba Przyjęć bazuje na kilku skromnych pomieszczeniach, w tym jednej maleńkiej izolatce. Pomieszczenia poczekalni nie zapewniają pacjentom możliwości zachowania odpowiednich odległości od innych pacjentów. Pacjenci muszą oczekiwać poza budynkiem Izby Przyjęć.

Po przebudowie do dyspozycji będzie ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni.