Powiatowy Konkurs „Mistrz Ortografii 2023” został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 62 uczniów. Uczestnicy rywalizowali w szkole podstawowej w Lemanie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z Powiatu Kolneńskiego. Organizatorem konkursu jest Maria Czyż - nauczycielka w Szkole Podstawowej w Lemanie przy współpracy Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie.

O przebiegu konkursu mówiła organizatorka Maria Czyż.

„W tym roku jest 19. edycja konkursu. Nagrodzimy 32 osoby. Nagrodami dla zwycięzców są smartwatche, powerbanki, słuchawki. Niektóre nagrody kosztowały nawet ponad 300 zł.

Nagrody przyznajemy w ten sposób, że zaczynając od pierwszych miejsc, uczniowie kolejno podchodzą i sami je wybierają. Taką formę wybraliśmy, ponieważ nagroda powinna cieszyć.

Nieocenioną pomocą przy organizacji są rodzice, którzy od wczesnych godzin porannych przygotowują kanapki i dzień wcześniej pieką mnóstwo przepysznych ciast.” – powiedziała Maria Czyż.

Celem konkursu jest nie tylko zdobywanie nagród lecz również wzmacnianie umiejętności poprawnego pisania – mówił Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk.

„Organizowanie konkursu ortograficznego jest jedną z wielu okazji do utrwalania umiejętności poprawnego pisania. Powiat Kolneński wspiera wiele takich przedsięwzięć, w których młodzi ludzie mogą się zrealizować i nabrać pewności siebie. Często sama kwalifikacja do udziału w konkursie może działać motywująco do nauki.” – mówił Karol Pieloszczyk.

W konkursie wzięło udział 62. uczniów reprezentujących 21 (z 23) szkół z Powiatu Kolneńskiego.

Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Starosty Kolneńskiego. Nagrody sponsorowali: Starosta Powiatu Kolneńskiego, Burmistrz Miasta Kolno, Burmistrz Miasta Stawiski, Wójt Gminy Kolno, Wójt Gminy Grabowo, Wójt Gminy Mały Płock, Wójt Gminy Turośl.

Tegorocznymi zwycięzcami zostali uczniowie ze szkół podstawowych (SP):

• Lena Łosiewska – SP w Stawiskach

II miejsca