Podpisano umowę na remont drogi powiatowej 1821B w obrębie miejscowości Stawiski (ulica Polowa). W imieniu Zarządu Powiatu Kolneńskiego umowę podpisał Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie Grzegorz Kulągowski z przedstawicielem firmy STRABAG Sp. z o.o. Dyrektorem Oddziału Białystok Arturem Krasowskim. Zawarcie umowy odbyło się w obecności Starosty Kolneńskiego Tadeusza Klamy i Wicestarosty Kolneńskiego Karola Pieloszczyka.

W ramach tego zadania wykonany zostanie remont drogi o długości 1050 metrów polegający na położeniu nowej nawierzchni jezdni (nakładka) poprzez wyrównanie istniejącej masą z mieszanek mineralno-bitumicznych. Warstwa ścieralna jezdni będzie położona zgodnie z szerokością istniejącej nawierzchni tj. 5,5 metra. Zaplanowano również uzupełnienie poboczy i zjazdów na pola mieszanką kruszyw łamanych oraz odmulenie i pogłębienie istniejących rowów.

Wartość zadania wynosi 975 701,70 zł.
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 60%, tj. 585 421,02 zł. Wkład własny powiatu wynosi 390 280,68 zł.
Prace zostaną zakończone w sierpniu 2024 roku.

Jest to jedno z kilku zaplanowanych i zatwierdzonych na 2024 rok zadań związanych z remontem lub przebudową dróg powiatowych.