Wsparcie dla Strażaków i pieniądze na przygotowanie trzech inwestycji drogowych. Między innymi takie decyzje zapadły podczas sesji Rady Powiatu Kolneńskiego. Radni zgodzili się na propozycje Zarządu, żeby zmienić budżet powiatu i przeznaczyć 300 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji technicznej. Jest ona niezbędna, żeby wyremontować drogi w trzech miejscowościach - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Są pieniądze na przygotowanie dokumentacji remontów dróg w Milewie, Kumelsku i Rogienicach

“Cały czas inwestujemy w budowę dróg i ich remonty. Ale żeby to robić musimy zacząć od przygotowania dokumentacji projektowych. Dlatego wprowadziliśmy zmiany do budżetu, żeby przygotować dokumentację dla trzech planowanych remontów dróg.  Jeden w Gminie Grabowo, to jest w miejscowość Milewo, w Gminie Kolno w miejscowości Kumelsk i w Gminie Mały Płock w miejscowości Rogienice Piaseczne. Wszystkie te odcinki dróg wymagają nowych nawierzchni bitumicznych i myślę, że to zrobimy już w następnych latach pracy Powiatu Kolneńskiego.” - mówi Tadeusz Klama.

Pieniądze dla Straży Pożarnej

Podczas ostatniej sesji radni przegłosowali także przekazanie pieniędzy dla Państwowej Straży Pożarnej. Jak mówi Tadeusz Klama, Zarząd Powiatu wie, jak ważną rolę odgrywają strażacy i dlatego wspiera ich kiedy tylko jest taka możliwość.

“Wzorem ubiegłych lat wspieramy i Ochotnicze Straże Pożarne, i Państwową Straż Pożarną. Na tej sesji zapadła decyzja o pomocy finansowej w kwocie 50 tys. zł na zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego dla jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Robimy wszystko, żeby Straż była jak najlepiej wyposażona. Zdajemy sobie sprawę, jakie są potrzeby w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i nie tylko. Stąd nasza pomoc.” - mówi Tadeusz Klama.

Podziękowania dla byłej dyrektor kolneńskiego szpitala

W czasie sesji doszło także do oficjalnego pożegnania wieloletniej dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie, Krystyny Dobrołowicz. Zwróciła uwagę na zmiany jakie dokonały się w placówce w ciągu ostatnich lat. Według jej słów Szpital jest w dobrej kondycji, a zrealizowane inwestycje poprawiły jakość świadczonych usług. A jeżeli do placówki wpłyną pieniądze za wszystkie świadczone usługi, to szpital będzie miał 2 miliony złotych zysku za ubiegły rok.

Krystyna Dobrołowicz kierowała Szpitalem Ogólnym w Kolnie przez 20 lat. Podczas sesji  podziękowała Zarządowi i Radzie Powiatu Kolneńskiego za współpracę. Z okazji zakończenia pracy na stanowisku dyrektora Szpitala wielu radnych składało jej podziękowania za dotychczasową pracę.