Informacja odnośnie ogłoszonego naboru wniosków o dofinansowanie projektów ze środków

Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Priorytetu IV. Przestrzeń społeczna wysokiej jakości  Działanie 4.3 Inwestycje społeczne

Numer naboru: FEPD.04.03-IZ.00-001/24

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY

Powiat Kolneński planuje złożyć wniosek w ramach projektu grantowego, skierowanego do osób starszych, z  niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z terenu Gminy Kolno, Gminy Grabowo, Gminy Mały Płock i Gminy Turośl.

W ramach konkursu można otrzymać grant (dofinansowanie) z przeznaczeniem na remont mieszkań/budynków w indywidualnych miejscach zamieszkania, w celu dostosowania ich do potrzeb osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Grant może być udzielony do kwoty 50 000 zł dla 1 beneficjenta, nie jest wymagany wkład własny od beneficjentów.

Dofinansowanie w formie grantu może być udzielone na przedsięwzięcia, które nie zostały zakończone (faktury przedstawione do rozliczenia przez Grantobiorcę muszą być wystawione po podpisaniu Umowy o powierzenie grantu pomiędzy Grantobiorcą i Beneficjentem projektu grantowego). Grantobiorca otrzyma zwrot środków po przedstawieniu opłaconej faktury za przedsięwzięcie.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie, ul. Wojska Polskiego 69 D najpóźniej do dnia 5 marca 2024 r.

Osobą do kontaktu w sprawach projektu jest Pan Krzysztof Sobiewski – Dyrektor PCPR w Kolnie, tel. 86 278 13 34 lub 502 768 011.

STAROSTA KOLNEŃSKI

Tadeusz Klama