Wicemistrz Polski w skoku wzwyż, Jakub Chojnowski, spotkał się ze Starostami Powiatu Kolneńskiego: Tadeuszem Klamą i Karolem Pieloszczykiem.

Jakub jest młodym sportowcem, uczniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawiskach. Na swój tytuł ciężko zapracował. Poza obowiązkami szkolnymi, które wypełnia z bardzo dobrymi wynikami, znajduje czas na zajęcia sportowe. Jak podkreśla, sukces osiągnął nie tylko dzięki sobie, ale również dzięki wsparciu bliskich.

“Jest dużo obowiązków i trzeba włożyć dużo wysiłku, żeby znaleźć czas na codzienne treningi. Największą pomoc mam od mojego nauczyciela W-F, Sławomira Chodnika. On był moim trenerem, pomagał mi, z nim jeździłem na zawody i z nim to wszystko osiągnąłem. Dużo osób mnie motywuje do pracy: znajomi, mama, nawet babcia “– mówił Jakub Chojnowski.

Sukces Jakuba cieszy Starostów Kolneńskich, którzy zaprosili go na spotkanie w Starostwie Powiatowym w Kolnie. Doceniają osiągnięcia sportowe młodego mistrza, który może być przykładem dla wielu młodych mieszkańców Powiatu.

“Cieszy mnie, że są takie osoby, które dzięki swoim osiągnięciom zdobywają nagrody i są widoczne nie tylko na terenie Powiatu, a także Województwa, a nawet całej Polski. Jakub jest przykładem i daje przykład młodym ludziom - jak pogodzić naukę, pracę i sport” – powiedział Starosta Kolneński Tadeusz Klama.