240 tysięcy złotych na realizację własnych projektów mogą otrzymać organizacje pozarządowe w 2020 roku. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Kolnie mówili o tym przedstawiciele Fundacji „Okno na wschód”, która realizuje projekt „Podlaskie Lokalnie”. Jej pracownicy zorganizowali spotkanie edukacyjno-informacyjne.

Mówili o formach wsparcia dla organizacji pozarządowych oraz warunkach uzyskania dofinansowania przy realizacji własnych projektów, min takich jak turnieje sportowe, konkursy, szkolenia czy wyjazdy edukacyjne.

Celem projektu „Podlaskie Lokalnie” jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych. Na ten cel w latach 2018-2019 przeznaczona była kwota ponad 600 tysięcy złotych. W 2020 roku organizacje pozarządowe mogą liczyć na kolejne 240 tysięcy.

Użyteczne linki: