Komputery dla szkół z programu „Zdalna szkoła”

 

 

70 tysięcy złotych na zakup laptopów i tabletów do nauki zdalnej otrzymał Powiat Kolneński. Są to pieniądze z programu “Zdalna szkoła”, który prowadzi Ministerstwo Cyfryzacji. Jest on finansowany z budżetu Unii Europejskiej

“Powiatowi Kolneńskiemu przyznano środki w wysokości 70 tysięcy złotych na zakup laptopów dla I liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie, Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolnie” – mówi dyrektor PZOO, Sławomir Zalewski.

Na realizację projektu „Zdalna szkoła” Ministerstwo przeznaczyło 186 milionów złotych. Nie przewiduje on wkładu własnego ze strony samorządu. W gminie lub powiecie, które przystąpiły do jego realizacji możliwe jest wydanie na zakup sprzętu od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów na ich terenie.

Ze względu na nową sytuację i nowe potrzeby podejmowane są różne działania przez państwo i firmy prywatne. Ich celem jest m.in. wspieranie nauczycieli i uczniów.

“Wszyscy wiemy z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć uczniowie i nauczyciele w obecnej sytuacji. Zdalne nauczanie jest zupełnie inne od tradycyjnego i związane są z tym zupełnie inne trudności. Między innymi z niezbędnym sprzętem do nauki.

Dlatego Starostwo Powiatowe w Kolnie zabiegało o grant w wysokości 70 tysięcy złotych na zakup komputerów do szkół. Udało nam się te środki zdobyć. Będą one przekazane do szkół i będą wsparciem dla uczniów i nauczycieli, żeby jakość zdalnego nauczania była jak najlepsza” – mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Obecnie pozostał ostatni etap projektu – formalności z zakupem i przekazaniem komputerów do szkół.