Grupa ludzi wypowiada się przed kamerami

Parlamentarzyści i przedstawiciele lokalnych samorządów powiatu kolneńskiego i piskiego spotkali się 22 lutego w miejscowości Wincenta. Mówili o konieczności remontu drogi krajowej Kolno-Pisz. W tym celu podpisali petycję skierowaną do Ministra Infrastruktury.

Inwestycja, o którą zabiegają to około 36 km drogi krajowej nr 63 od węzła "Kolno" do Pisza. Inicjatorzy chcą, aby była to droga "2+1", czyli ze środkowym pasem do lewoskrętów.

W petycji umotywowano konieczność modernizacji tej drogi wskazując na jej znaczenie turystyczne, bliskość drogi ekspresowej S61 Via Baltica oraz duże nasilenie ruchu na poziomie 14 700 pojazdów na dobę.

Wsparcie w działaniach zmierzających do przebudowy drogi wyraził także Starosta Kolneński:

Rozmawialiśmy z samorządem powiatowym piskim o podjęciu uchwały, która będzie wspierała działania zmierzające do przebudowy tej drogi. Natężenie ruchu i parametry tej drogi nie wystarczają, aby obsłużyć wszystkich, którzy z niej korzystają. – powiedział Starosta Kolneński Tadeusz Klama.

W spotkaniu udział wzięli m. in. europoseł Krzysztof Jurgiel, posłowie na Sejm RP Kazimierz  Gwiazdowski z województwa podlaskiego i Jerzy Małecki z warmińsko-mazurskiego, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś oraz były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Obecni byli także przedstawiciele samorządów lokalnych, Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Wójt Gminy Kolno Józef Wiśniewski, Wójt Gminy Mały Płock Józef Dymerski, Starosta Piski Andrzej Waldemar Nowicki.