W sobotę, 10 kwietnia w 11 rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Kościele św. Anny o godz. 8:00 odprawiono Mszę Świętą by uczcić pamięć o zmarłych wskutek tych wydarzeń. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych - Wicewojewoda Podlaski Marcin Sekściński, Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk, Sekretarz Urzędu Miasta Kolno Mirosław Bajorek oraz wierni. Po Mszy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalone znicze pod tablicą poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Tragedia ta miała miejsce dokładnie 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8:41. Samolot rozbił się w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny. Zginęło wtedy 96 osób, a wśród nich: para prezydencka – Lech i Maria Kaczyńscy, ostatni prezydent RP na uchodźctwie - Ryszard Kaczorowski oraz wszystkie osoby stanowiące tego dnia polską delegację na uroczystość obchodów 81. rocznicy zbrodni katyńskiej i załoga samolotu.

Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach Polskich Sił Powietrznych.