Nawet 500 osób dziennie może być zaszczepionych przeciw COVID19 w nowym punkcie szczepień w Kolnie, w Hali Sportowej przy ulicy Marii Dąbrowskiej 4. Jak mówi lekarz, Maciej Lendzioszek ze Szpitala Powiatowego w Kolnie, możliwości punktu są znacznie większe.

“W naszym punkcie skupiliśmy się na tym, aby jak najmniejsza liczba personelu, szczepiła jak największą liczbę ludzi. W tym momencie jesteśmy przystosowani do tego, aby szczepić około 500 osób dziennie przy udziale jednego lekarza i dwóch pielęgniarek oraz trzech osób zajmujących się administracją. Wydajność tego punktu szczepień to 500 osób na dzień, natomiast przy dodaniu do tego personelu jeszcze trzech osób, jesteśmy w stanie zwiększyć wydolność do 1000 osób na dobę.” - mówi Marcin Lendzioszek.

Punkt w Hali Sportowej przy ul. Marii Dąbrowskiej 4 to siódmy punkt szczepień na terenie Powiatu Kolneńskiego. Jak mówi Starosta, Tadeusz Klama, dzięki temu można przyspieszyć proces szczepień.

“Według mnie zmasowane szczepienia są najprostszą drogą do tego, żebyśmy jak najszybciej wrócili do normalności. Dlatego, razem z miejskim samorządem i szpitalem stworzyliśmy punkt szczepień masowych w Hali Sportowej. Cieszę się, że już pierwszego dnia do punktu przyszło tak dużo mieszkańców miasta i powiatu. To pokazuje, że chcemy się szczepić. A my ułatwiamy naszym mieszkańcom dostęp do całej procedury. Punkt w Hali Sportowej, jest już siódmym punktem szczepień na terenie naszego powiatu. Do tej pory udało nam się zaszczepić blisko jedną trzecią mieszkańców.” - mówi Tadeusz Klama.

Punkt Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej powstał dzięki współpracy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Szpitala w Kolnie. Na szczepienie można się zapisać m.in.: dzwoniąc pod numer 989. Potrzebny jest tylko numer PESEL i numer telefonu.