Ponad 780 000 złotych na walkę z bezrobociem. Takie dodatkowe pieniądze z Funduszu Pracy będzie miał do dyspozycji Urząd Pracy w Kolnie. Zmiany w planie finansowym Urzędu zatwierdzili członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, której gościem był Starosta, Tadeusz Klama.

 

Tematem jej ostatniego posiedzenia była sytuacja na rynku pracy na terenie Powiatu. Jak wynika z danych, które przekazała dyrektor PUP w Kolnie, Dorota Konopka, mimo wysokiej stopy bezrobocia, do czerwca spadała liczba osób, pozostających bez pracy. To między innymi efekt realizowanych przez PUP programów aktywizacji osób bezrobotnych, a także zatrudnienia sezonowego. Dopiero od lipca urzędnicy odnotowali niewielki wzrost liczby osób bez pracy.

 

Z pieniędzy na aktywizację zawodową skorzystało w pierwszym półroczu ponad 700 mieszkańców Powiatu Kolneńskiego. To prawie 25 procent zarejestrowanych bezrobotnych. 

 

Jak wynika z informacji, które przekazał przewodniczący Rady, Burmistrz Kolna, Andrzej Duda, już niedługo na terenie Powiatu mogą powstać nowe miejsca pracy. Jest to związane z realizacją dwóch dużych inwestycji na terenie miasta.