Uczniowie klas maturalnych kolneńskich szkół średnich zakończyli już rok szkolny. Większość z nich za kilka dni przystąpi do najważniejszego egzaminu w swoim życiu - matury. Jak mówi jedna z uczennic Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, denerwuje się przed egzaminem, ale ma nadzieję, że uda się go zdać i spełni swoje marzenia.

 

“Żeby dostać się na studia, ukończyć je, znaleźć pracę i ułożyć sobie wszystko w życiu. Wiem, że wyniki mojej nauki będą zależały ode mnie. Nauczyciele starali się tak jak mogli. Ale to jak napiszę i czy dobrze mi pójdzie zależy tylko ode mnie. Boję się, że mi się nie uda i nie zdam matematyki. Ale też liczę że będzie dobrze. Mam taką nadzieję.”

 

Dyrektor ZST, Eugeniusz Gromadzki podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego przyznał, że były to trudne miesiące. Przede wszystkim przez ograniczenia związane z pandemią. 

 

“Rok 2021/22 był z racji występowania pandemii trudniejszy. Bo była nauka na odległość, niektóre zajęcia były realizowane z wykorzystaniem mniejszych środków dydaktycznych, żeby nie rozprzestrzeniać koronawirusa. W tym roku mieliśmy trzy klasy maturalne: dwie w technikum i jedną w liceum, ale wyniki nauki były podobne jak w poprzednich latach.” - mówił Eugeniusz Gromadzki.

 

Gościem uroczystości w Zespole Szkół Technicznych był Starosta Kolneński, Tadeusz Klama. Także absolwent tej szkoły. 

 

“Dla tych, którzy odchodzą z tej szkoły to moment wyjątkowy. Bo za rok, kiedy zadzwoni dzwonek, was już w tej szkole nie będzie. Będziecie w innym miejscu, w innym otoczeniu, w innym środowisku. Zostaną wam tylko obrazy z tej szkoły, miłe wspomnienia kolegów, koleżanek i oczywiście swoich wychowawców. Macie jeszcze trochę czasu do matury i wszyscy mówią, że to jest jeden egzamin z wielu. To się zgadza, ale to jest najważniejszy egzamin. On jest dla was przepustką do tego lepszego życia. Macie swoje plany i pójdziecie w świat. Mam dla was taką radę: żebyście byli pewni siebie i pewni tego czego chcecie.  Bo świat na takich ludzie czeka. Młodych, z optymizmem, z entuzjazmem, z chęcią jego zdobywania. Idźcie w ten świat i go zdobywajcie.” - mówił Tadeusz Klama.

 

W uroczystościach w I Liceum Ogólnokształcącym uczestniczył Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk. 

 

“Kończy się pewien etap w waszym życiu i równocześnie rozpoczyna kolejny.

Życzę Wam optymizmu, jasnego i otwartego umysłu, kreatywnego wykorzystywania wiedzy i umiejętności, które zdobyliście w szkole, a także wiary w siebie. A teraz - przede wszystkim powodzenia podczas egzaminu maturalnego.”

 

Podczas dzisiejszych uroczystości kilkoro uczniów otrzymało specjalne wyróżnienia i listy gratulacyjne za szczególne osiągnięcia w nauce, sumienne wypełnianie obowiązków uczniowskich oraz wzorowe zachowanie.

 

W Zespole Szkół Technicznych: 

 

Jakub Banach 

Weronika Pikulińska

 

w I LO

 

Patrycja Bagińska

Wiktoria Kowalczyk

Kamil Mieczkowski

Magda Konopka

Kamila Wyka