“Książe nadał Włodkowi z Partniewa 15 włók Łossowa przystań nad rzeką Czetną z oboma jej brzegami koło Nowogrodu, działo się to w 1422 roku” - tak w wolnym przekładzie z Metryki Książęcej Mazowieckiej brzmi pierwsza pisana wzmianka o wsi Włodki w powiecie kolneńskim. Dzisiaj miejscowość obchodziła swoje 600 lecie. Jak mówił podczas uroczystości Starosta Kolneński, Tadeusz Klama nie tylko duże miasta mają takie jubileusze.

“Dzisiejsza uroczystość pokazuje, że nie tylko duże miejscowości, ale również te mniejsze mają swoją tradycję, mają wielką historię i mają wielkie jubileusze. Teraz mamy naprawdę wspaniałą wieś. Jestem u Was kolejny raz, niektórych z państwa już dobrze znam. Widać jak dobrze wygląda wasza miejscowość. Widać, że stoi dobrymi ludźmi i dobrym gospodarzem.”  - mówił Tadeusz Klama.

Tadeusz Klama przekazał też sprzęt strażakom z OSP Chludnie - Włodki, z okazji nadania ich jednostce sztandaru. Podziękował im też za dotychczasową służbę i poświęcenie swojego czasu dla innych, dla zapewnienia im bezpieczeństwa.

Jak mówi naczelnik OSP Chludnie - Włodki, Leszek Chludziński, jednostka ma już prawie 100 lat. Ale nie jest znana dokładna data jej utworzenia.

“OSP istnieje od lat 30-tych. Dokładnie nie wiadomo od kiedy, bo zaginęły dokumenty. To były czasy wojenne, kilka razy się gmina zmieniała, powiat, województwa i nie mogliśmy dokopać się konkretnej daty. Ale z lat trzydziestych mamy bardzo stare zdjęcia, które były zrobione założycielom pierwszej Straży Ogniowej, bo tak się wtedy to nazywało. Dzisiaj mamy około 30 druhów dorosłych ochotników i młodzieży ponad 10 osób. Także jednostka jest liczna, jak na dzisiejsze czasy, i działamy. Jeśli jakieś zagrożenia występują, zawsze wyjeżdżamy. Mamy samochód sprawny, chociaż dość stary, ale w dobrym stanie. Także życie strażackie tutaj, u nas. można powiedzieć kwitnie.” - mówił  Leszek Chludziński.

W latach 30-tych jednostkę Straży Ogniowej we Włodkach założyli: Aleksander Borzymowski, Bronisław Karasiński i Wacław Żebrowski.