To będzie rok rekordowo dużej liczby zrealizowanych inwestycji drogowych w Powiecie Kolneńskim. W piątek oficjalnie otwarto po modernizacji kolejny odcinek drogi powiatowej. To droga z Cieloszki w kierunku Wanacji. Na długości ponad dwóch i pół kilometra jest nowa nawierzchnia i nowe pobocza, droga jest też szersza, bo ma 5,5 metra szerokości.

Jak mówił Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk, modernizacja tej drogi była bardzo potrzebna i mieszkańcy na nią od dawna czekali.

“Długo oczekiwana inwestycja została zrealizowana. Droga była bardzo zniszczona, wymagała ciągłych remontów, a teraz jest szeroka, równa nawierzchnia i to z pewnością poprawi komfort przemieszczania się nie tylko mieszkańców, ale i gości, którzy tutaj przyjeżdżają.” - mówił Karol Pieloszczyk.

Ten rok jest rekordowy pod względem liczby remontów dróg - mówił Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Wykonujemy bardzo dużo inwestycji i będzie to kadencja rekordowa pod względem wykonanych remontów i długości odcinków nowych dróg bitumicznych. Odcinek drogi w ciągu: Czerwone - Cieloszka najdłuższy nasz odcinek, tutaj przebudowa praktycznie wykonana była od podstaw, włącznie z wykonaniem nowej podbudowy i poszerzeniem całej nawierzchni bitumicznej.” - mówił Tadeusz Klama.

Obecni na uroczystości goście podkreślali, że tak duża liczba inwestycji jest możliwa do zrealizowania dzięki dobrej współpracy lokalnego samorządu z samorządem województwa i rządem.

“To jest przykład jak Powiat Kolneński umie wykorzystać fundusze. System komunikacyjny musi być bardzo spójny i udrażniamy drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. To jest współpraca samorządów, żeby ten system komunikacyjny był udrożniony i żeby dobrze służył mieszkańcom w dojeździe do swoich gospodarstw.” - mówił Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś.

“Uważamy, że te drogi są potrzebne społeczności lokalnej, a przez wiele lat nie były remontowane. Prace, które są wykonywane teraz to jest, przede wszystkim, dobra współpraca rządu i samorządu powiatowego, gminnego, ale również i wojewody.” - mówił Poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Inwestycja kosztowała ok 3 miliony złotych. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie od Wojewody Podlaskiego i z Funduszu Inwestycji Lokalnych.