Kiedyś ten budynek wykorzystywała mleczarnia, później przez wiele lat stał nieużywany. Teraz będzie służył mieszkańcom. W Niksowiźnie, w Gminie Kolno, mieszkańcy mają do dyspozycji nowoczesną świetlicę. Będzie to miejsce spotkań, ale także przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych.

Modernizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

“Bardzo się cieszę, że taka świetlica powstała w Niksowiźnie. Władze gminy dobrze wykorzystały dofinansowanie z ministerstwa i stworzyły miejsce spotkań dla mieszkańców. Myślę, że będzie ono często wykorzystywane, bo jak pokazuje to w jak licznym gronie się dzisiaj widzimy, chcemy się spotykać z sąsiadami, chcemy wspólnie spędzać czas. A tak wyjątkowe miejsce jak ta świetlica, z pewnością to ułatwi.” - mówił Tadeusz Klama.

Z nowej świetlicy będzie też korzystało utworzone w Niksowiźnie Koło Gospodyń Wiejskich.