To kolejny etap przygotowań do wybudowania lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy kolneńskim szpitalu. Rada Powiatu Kolneńskiego zdecydowała o kupieniu działki, na której ono powstanie. To teren przy ulicy Gajewskiego, obok szpitala - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Rada Powiatu Kolneńskiego na ostatniej sesji podjęła uchwałę dotyczącą zakupu gruntu niezbędnego do budowy lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Ogólnym w Kolnie. Do tej pory dysponowaliśmy gruntem pod budowę tego lądowiska na zasadzie dzierżawy gruntów od miasta Kolno. Ale zdecydowaliśmy się na ich zakup. To dobra wiadomość, dlatego, że budowa lądowiska zdecydowanie poprawi obsługę, jakość i szybkość przekazania pacjenta. Będziemy też mogli ubiegać się o Szpitalny Oddział Ratunkowy przy naszym Szpitalu.” - mówi Tadeusz Klama.

Przekazanie terenu nastąpi zgodnie z umową zawartą w czerwcu 2022 roku między Miastem Kolno a Powiatem Kolneńskim.

Działka została wyceniona na około milion złotych.

Budowa lądowiska to część projektu modernizacji kolneńskiego szpitala, w czasie której są modernizowane także oddziały szpitalne, oraz przychodnia. Wszystkie prace będą kosztowały 7 milionów złotych. Dotacja ze środków unijnych to ponad 5 milionów złotych, prawie 2 miliony złotych to pieniądze z budżetu Powiatu Kolneńskiego.

Lądowisko wybuduje firma Heli Factor, która wygrała przetarg na realizację prac.