Trzy korony podczas wyborów Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2023 zdobyły mieszkanki Powiatu Kolneńskiego. Miss spotkały się ze Starostą Kolneńskim Tadeuszem Klamą i Wicestarostą Kolneńskim Karolem Pieloszczykiem, a także zastępcą Naczelnika Wydziału Organizacyjnego Iwoną Podeszwik.

Starostwo odwiedziły Weronika Falkowska z Kolna, która zdobyła tytuł II Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2023 i dostała się do ogólnopolskiego finału, Ewelina Gutowska ze Starych Gut - I Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2023 i Zuzanna Sikorska z Kolna - I Wicemiss Polonia Nastolatek Województwa Podlaskiego 2023.

Podczas spotkania Miss opowiadały o swojej drodze po korony. Od kastingu, przez przygotowania, aż do Gali Finałowej, która odbyła się w Filharmonii Kameralnej w Łomży.

19-letnia Weronika Falkowska będzie reprezentowała nasze Województwo i Powiat Kolneński podczas ogólnopolskiej Gali Miss Polonia.

“Zdobyłam tytuł II Wicemis Polonia Województwo Podlaskiego, w związku z tym brałam udział w półfinale konkursu Miss Polonia w Warszawie i dostałam się do finałowej 20-stki najpiękniejszych kobiet w Polsce. Gala finałowa Miss Polonia prawdopodobnie odbędzie się przed wakacjami, będę na niej reprezentowała Województwo Podlaskie i Powiat Kolneński.” - mówi Weronika Falkowska.

Starosta Kolneński, Tadeusz Klama pogratulował mieszkankom Powiatu zdobytych tytułów i życzył sukcesów podczas Gali Finałowej.

“Młode osoby, bardzo ambitne, które w tym trudnym konkursie zdobyły tak wysokie lokaty.  Bardzo się cieszę, że godnie reprezentowały miasto Kolno i Powiat Kolneński. I gratuluję Pani Weronice, że dostała się do grona 20 najpiękniejszych Polek.” - mówi Tadeusz Klama.

Miss otrzymały od Starosty i Wicestarosty kwiaty i symboliczne upominki.

Fot: Paweł Wądołowski / Miss Polonia Województwa Podlaskiego

Weronika Falkowska z Kolna, zdobyła tytuł II Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2023 i dostała się do ogólnopolskiego finału.

Ewelina Gutowska ze Starych Gut, I Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2023.