Dzięki tej inwestycji w mieście nie będą tworzyły się korki. Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk podpisał dzisiaj w Kolnie Program Inwestycji budowy obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 63. To prawie 8-kilometrowy odcinek DK 63 - ponad 5 kilometrów to będzie zmodernizowany odcinek już istniejącej drogi, a 2 kilometry - nowy odcinek, wybudowany w nowym śladzie. Będzie to droga jednojezdniowa, z jednopoziomowymi skrzyżowaniami, pasami skrętu w lewo. Ma mieć też szersze pasy ruchu - 3,5 metra zamiast obecnych 3.

Nowy odcinek drogi krajowej nr 63 będzie się łączył rondem z drogą wojewódzką nr 647, która ma być wybudowana w nowym śladzie w taki sposób, że będzie południowo-zachodnią obwodnicą Kolna.

“Budowa obwodnicy Kolna, to ciąg dalszy inwestycji w bezpieczną drogę krajową nr 63. Już jako minister miałem przyjemność podejmować decyzję o przebudowie tej drogi na jej miejskim odcinku. Potrzebna jest dalsza jej modernizacja, ale potrzebna jest też obwodnica Kolna” - mówił podczas podpisania Programu Inwestycji przed Urzędem Miasta w Kolnie, Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

O tym jak potrzebna jest obwodnica Kolna mówił Burmistrz Miasta, Andrzej Duda.

“Teraz, przede wszystkim w okresie letnim, przez miasto przejeżdżają tysiące samochodów. Przed weekendem tworzą się korki, które mają kilkanaście kilometrów. Dzięki obwodnicy ten ruch będzie wyprowadzony z miasta.” - mówił Andrzej Duda.

Każda inwestycja, która ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców jest potrzebna - mówił obecny na spotkaniu Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk.

“Przez Kolno przejeżdżają tysiące samochodów. I chociaż jest już wyremontowany miejski odcinek drogi krajowej nr 63, który przechodzi przez miasto, to w każdy weekend przeżywamy oblężenie. Turyści przejeżdżają przez nasz Powiat i przez Kolno w drodze na Mazury. Tworzą się korki, które często zaczynają się zaraz za Borkowem.

Dlatego z radością przyjmujemy informację o pracach, dzięki którym mamy szansę na to, żeby wyprowadzić ruch poza centrum miasta. Dzięki temu turyści, którzy przejeżdżają przez Kolno nie będą stali w korkach. A mieszkańcy będą mogli sprawnie i bezpiecznie poruszać się po mieście.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta inwestycja będzie zrealizowana.” - mówił Karol Pieloszczyk.

W uroczystości podpisania Programu Inwestycji obwodnicy Kolna wzięli udział podlascy parlamentarzyści: senator Marek Komorowski i poseł Kazimierz Gwiazdowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wójt Gminy Kolno Józef Wiśniewski i Zastępca Dyrektora białostockiego oddziału GDDKiA Norbert Wyrwich.