Ponad 130 tysięcy uczniów w naszym województwie odebrało dzisiaj świadectwa i rozpoczęło wakacje. Wśród nich uczniowie z terenu Powiatu Kolneńskiego. Rok szkolny zakończyli też uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie.

W pierwszej w nich gościem był Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk, który pogratulował uczniom ukończenia kolejnego roku nauki i dziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.

“Kończy się rok szkolny, który był pełen wyzwań i osiągnięć, a jednocześnie radości i wzruszeń. To czas, kiedy patrząc wstecz można dostrzec trud waszej pracy, determinację i zaangażowania, które pozwoliły osiągnąć zamierzone cele.” - mówił Karol Pieloszczyk.

W Zespole Szkół Technicznych w Kolnie uczniom i nauczycielom gratulował Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Drodzy uczniowie i absolwenci - zdobywajcie wiedzę i ruszajcie w świat, nie stójcie w miejscu. Ten świat jest was głodny i na was czeka. Chcę też podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za waszą pracę. Jest takie powiedzenie: kto może odpoczywać, może ciężko pracować. Życzę wam, żebyście podczas wakacji odpoczęli. Żeby we wrześniu uczniowie mieli siłę wrócić do nauki, a nauczyciele do pracy, w której będą prowadzili młodych ludzi w dorosłe życie.” - mówił Tadeusz Klama.

W uroczystym zakończeniu roku szkolnego w ZST brali także udział goście z Niemiec.

Uczniowie mają już plany na wakacje. Część z nich będzie odpoczywała, inni planują pracować. Podkreślali, że ostatni rok nie był łatwy, bo w szkołach średnich jest dużo nauki. Ale mają nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy odpoczną po całym roku szkolnym.