To bardzo ważne święto dla nauczycieli, ale także uczniów - mówi o Dniu Edukacji Narodowej Bożena Szczepankiewicz, nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Kolnie.

“Pracuję już czterdziesty rok. Dla mnie jest to bardzo ważne święto, ponieważ praca z uczniami była dla mnie zawsze bardzo ważna. I myślę, że jest wielu uczniów, może zdecydowana większość, którzy też bardzo cenią sobie to święto. I okazują wdzięczność swoim nauczycielom. Mogliśmy to zobaczyć dzisiaj. Także rzeczywiście jest to takie święto ponadczasowe.” - mówiła Bożena Szczepankiewicz po piątkowych uroczystościach w I LO.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich. Nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników szkół.

“Każdy z nas ma swojego wychowawcę, pamiętamy ich ze szkoły podstawowej, ze szkoły średniej i dla nas ci ludzie zawsze są wzorem. Zawsze wracamy do tych szkolnych wspomnień. Szkoła to nie tylko nauka, ale to również miejsce, gdzie wychowujemy naszą młodzież. Do szkoły przychodzą młodzi ludzie, a po 4-5 latach wychodzą z niej już ludzie dorośli. I to właśnie efekt pracy całego personelu i kadry. Dziękuję Wam za pełną poświęcenia pracę, za troskę o uczniów, którzy - mam nadzieję - w tym swoim dorosłym życiu będą często was wspominać.” - mówi Starosta Kolneński Tadeusz Klama.

W czasie uroczystości w I LO, dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Oświaty w Kolnie, Sławomir Zalewski, wręczył w imieniu Starosty nagrody dwóm nauczycielom: Bożenie Szczepankiewicz i Zdzisławowi Śliweckiemu. Jak podkreślał, to wyróżnienie za wieloletnią pracę na rzecz młodzieży i zaangażowanie w życie szkoły.

Zdzisław Śliwecki, jako Dyrektor I LO również przyznał nagrody nauczycielom. Jak mówił:

“Dzień Edukacji Narodowej to okres podsumowania pracy nauczycielskiej i pracy uczniów w naszej szkole. To też czas wręczenia nagród. W naszej szkole nagrody Dyrektora otrzymało aż osiem osób. Są to oczywiście nagrody, w sposób symboliczny, przyznane za pracę tych nauczycieli. Natomiast podziękowania i szacunek za pracę należy się całemu gronu pedagogicznemu. To ich praca powoduje, że szkoła jest na odpowiednim poziomie i uzyskuje bardzo dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych.” - mówił Zdzisław Śliwecki.

Edukacja to jeden z priorytetów Zarządu Powiatu Kolneńskiego. Dlatego cały czas prowadzone są inwestycje, które mają poprawić komfort pracy i nauki.

“Remontujemy, budujemy i przebudowujemy. Udało nam się w tym roku zrobić kapitalny remont w Liceum Ogólnokształcącym. Mamy szkołę odnowioną. Cały parter, klatki schodowe, wybudowaną windę. Szkoła wygląda zupełnie inaczej, jest przyjazna, ciepła i zachęca do przebywania w niej. Przed nami kolejne inwestycje w tej szkole, bo chcemy w tej kadencji, żeby cały budynek nabrał nowego wyglądu. Inwestujemy także w Zespół Szkół Technicznych. Remontujemy, dokupujemy sprzęt, maszyny. A naszym największym powodem do dumy jest budowa hali sportowej przy ZST. Dzięki niej uczniowie będą mogli ćwiczyć w znakomitych warunkach w nowoczesnym i bardzo dobrze wyposażonym obiekcie. “ - mówi Tadeusz Klama.

Nauczyciele nagrodzeni przez Dyrektora I LO:

Józef Chodnicki

Wojciech Kulas